Ahojte,

prinášame Vám článok od našej kamarátky zo stránky labkynacestach.sk . V článku nájdete niekoľko užitočných rád ako cestovať so psíkom.

cestaautom Cestovanie so psíkom je skvelé a má veľa výhod.Upevníte svoj vzťah,zažijete kopec nezabudnuteľných chvíľ a nafotíte množstvo fotiek :D Ako však cestu v aute chlpáčovi uľahčiť? Predsa len to pre psíkov nie je úplne prirodzené prostredie.Prinášam ti preto pár tipov,ktoré využívam ja.

  • Ak je psík naozaj neposedný,treba ho zabezpečiť počas prepravy tak,aby nevyrušoval šoféra.Ide predsa o bezpečnosť.Neboj sa a zainvestuj do prepravnej klietky.
  • Pri dlhých trasách treba robiť častejšie prestávky a nechať psíka nech sa trošku prebehne,poňuchá si a označkuje nové územia.
  • Pitný režim je dôležitý nielen pre páničkov a paničky,ale aj pre hafanov.Dnes nie je problém kúpiť cestovné misky alebo fľašky pre psíkov.
  • Socializuj svojho psíka,nech sa nebojí pohybovať po svete.Keď budeš v strese a nervózny ty,pes to vycíti a nervozita sa prenesie aj na neho.
  • Počas letných mesiacov je fajn mať klimatizované auto.Samozrejmosťou je,že psíka nenechávame v uzavretom aute osamote,hrozí mu prehriatie a smrť! Auto sa za pár minút na parkovisku môže rozpáliť až na 70° !!!
  • Mlsky môžeš chlpáčovi zbaliť tiež,ak ideš na dlhšiu cestu a je to hladoš.Keď sa jedná o pobyt na noc,pribaľ granulky alebo potravu,na ktorú je psík zvyknutý z domu.Pri náhlych zmenách stravy môžu hroziť tráviace problémy,a to určite nechceš riskovať.Viac o tom,ako psíkovi uľahčiť pobyt v hoteli alebo cudzom prostredí,sa dočítaš v článku 10 tipov,aby bol tvoj psík na hotelovej izbe v tichosti.
  • Ak cestuješ do zahraničia,treba mať platný pet pas zvieratka.Na škodu nie je ani menovka a kontakt na majiteľa priamo na obojku psíka,keďže čipy sú registrované len v slovenskom registri,ktorý nie je prepojený so zahraničím.

Cestovať so psíkom je síce zodpovednosť navyše,ale dá sa to zvládnuť,len to netreba podceniť.Ak máš ďalšie spôsoby ako hafanovi uľahčiť cestu v aute,podeľ sa s nami v komentároch.

Ahojte,
Nika z labkynacestach.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť